Seo Çalışması Neden Yapılır ?

Farklı Bir Bilgi mi Arıyorsun ?
Yayın Tarihi: 25 Aralık 2018 - Yazar: mucahit - Kategori: Seo, Videolu Seo Dersleri

Seo arama motoru optimizasyonu demektir. Peki arama motoruna optimizasyon yapılınca ne oluyor, neden yapıyoruz ? Öncelikle bilinmesi gereken, tüm Seo çalışmalarının Google odaklı yapılıyor olmasıdır. Bunun sebebi Google’ın arama motorları dünyasında en büyük pazar dilimine sahip olması ve liderliği üstlenmesidir.

İnternet üzerinden kazanç sağlamak isteyen kişi, firma yada kurumların hepsi anahtar kelimelerinde Google birinci sayfada olmak ister. Çünkü kazanç sağlamanın en etkili ve ana yöntemi budur. Çoğu zaman çoğu sektörde organik arama sonuçlarında anahtar kelimelerde çıkmak en büyük kazancı sağlayan yöntemdir. Bu sebepledir ki Google’da birinci sayfaya çıkılması gerekir. Herkes birinci sayfaya çıkmak istiyorsa ne olacak ? Bu durum sonucunda Google’da anahtar kelimelerde rekabet oluşmaktadır. Sektöre ve anahtar kelimeye göre rekabet oranı yükselip azabilmektedir. İşte tüm bu durumlar göz önüne alındığında ilk sayfada, olabildiğince üst sıralarda çıkabilmek için Google bazı kriterler belirlemiştir. Bu kriterlere en uygun web siteleri en üst sıralarda listelenir. Seo yapılmasının sebebi de bu kriterlere en iyi şekilde web sitesini hazırlayıp Google’ın beğenisine sunmaktır. En yüksek beğeniyi alan haliyle o sektörde en iyi firma ve en kaliteli site itibarını kazanmaktadır.

Seo çalışmasının neden önemli olduğunu, neden ve ne amaçla yapıldığını olabildiğince kısa ve net şekilde açıklayama çalıştık. Umarım bu makale aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırır.

hakkımızda - referanslar / info@mucahitguner,com