Facebook Reklamlarının Önemi Nedir ?

Farklı Bir Bilgi mi Arıyorsun ?
Yayın Tarihi: 24 Aralık 2018 - Yazar: mucahit - Kategori: Digital Pazarlama

Digital pazarlamanın en önemli ayaklarından biri Facebook mecrasıdır. Facebook dünyanın en büyük sosyal medya sitesidir. Burada bulunan kitlenin verimli olarak digital pazarlama için kullanılabilmesi, reklamların satışa dönüştürülebilmesi oldukça önemlidir. Ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya sahip Facebook üzerinde ürün, hizmet tanıtımı ve satışı yapabilirsiniz. Facebook’da Facebook sayfanız olmasa dahi reklam verebilirsiniz. Fakat reklamın verimliliği açısından bir Facebook sayfanızın muhakkak olması gerekir. Eğer ürün satıyorsanız bir Facebook Mağazası açıp oraya ürünlerinizi eklemenizi tavsiye ederiz.

facebook-reklam

Facebook üzerinde reklam yapabilmek için birçok farklı reklam çeşiti bulunmaktadır. İsterseniz videolu, isterseniz görsel slaytı şeklinde sizin hedeflediğiniz kitleye ulaşacak reklamları oluşturabilirsiniz. Ayrıca fatura isteyen firmalar yaptığı reklam ödemeleri karşılığında fatura da alabilmektedir. (Google Reklamlarında böyle birşey söz konusu değildir. Sadece kredi kartı ekstreniz ve Google Ads’in sunduğu hesap özeti sonucu alabilirsiniz.) Facebook üzerinde isterseniz reklamınıza tıklandığında isterseniz de reklamınız gösterildiğinde ödeme yapabilirsiniz. Facebook üzerinde sizin sektörünüze uygun en iyi reklam stratejisini yapmak için bir digital pazarlama uzmanı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Facebook’da bulunan hedef kitlenizi seçip, reklamınızı verimli şekilde yaptığınızda geri dönüşleri elbetteki alacaksınız. Burada önemli olan nokta şudur; müşterilerinize etkili bir kampanya tasarlayıp, bu kampanyayı etkili bir görsele çevirip doğru hedef kitleye sunabilmektir. Reklamınız ister video ister görsel üzere olsun reklamdaki görünüm çok önemlidir.

Facebook reklamlarında bir diğer önemli nokta verdiğiniz reklamın size ne kadar geri dönüşü olduğunu hesaplayabilmektir. Yani sitenize gelen ziyaretçilerden kaçı alışveriş yapmış ve bu alışverişten siz ne kazanmışsınız ? Bunu ölçebilmek için de Facebook Dönüşüm Pikselini kullanabilirsiniz. Facebook reklamları üzerine konuşacağımız çok konu bulunuyor. Şimdilik Facebook reklamlarının öneminden ve genel yapısından bahsetmiş olduk.

hakkımızda - referanslar / info@mucahitguner,com